Atış Poligonu Ses Yalıtımı

atis-poligonu-ses-yalitimi

Atış Poligonu ses yalıtımı uygulamalarını iki şekilde inceleyebiliriz. Birincisi dışarıya giden sesleri geçiş kaybına uğratıp izolasyonunu sağlamak.

İkincisi silah atışı olan poligonda yüksek seviyede ses çarpışması sonucu oluşan yankıyı engellemek amaçlı uygulamalar geliştirmektir.

atış poligonu ses yalıtımı

atış poligonu ses yalıtımı

Atış Poligonlarının Bir diğer ses sorunu ise içerideki silah atışlarından ötürü olan yüksek yankılanma sesin geri dönmesidir. Bu problemi engellemek için yapılacak ses yalıtımı uygulaması yeterli olacaktır.

atış poligonu ses yalıtımı

atış poligonu ses yalıtımı

Atış Poligonu Ses Yalıtımı

Kullanılan malzemeler yankı engelleyicidir. Birinci sınıf ve yanmazlık sertifikalı ürünlerdir. Dilerseniz ürünlerin uygulamasını kendinizde yapabilirsiniz. Bariyerli olan ses emici süngerler ile ses yutum oranı %100′ e kadar yükseltilebilir.

  • Poligonalar da atış yapıldığında ortamda oluşan gürültüyü yani ses geçişlerini ses kesici yalıtım malzemeleri ile engellemekteyiz. Bunlar epdm ses bariyeri, süngerpan, bariyerli akustik sünger ve heraklite ahşap levha olabilir. Duvar ve tavanda uygun malzeme ile kaplama yapılarak ciddi oranda izolasyon sağlanır.
  • Zeminde bir yalıtım sağlanmak istenirse ona uygun kauçuk levha seçimi yapılır. Akustik yankı problemini engellemek için yanmaz akustik sünger tercih edilebilir. Farklı modelleri ve kalınlıkları sayesinde istenilen tasarım elde edilir ve sesin yan etkilerinden kurtulmuş olursunuz.