Zemin Mantar Şilte

Mantar Şiltesi

Zemin Mantar Şilte Granül mantardan üretilen zemin mantar şilte istenilen boyut ve kalınlıklarda üretilir. Titreşim ve vibrasyondan oluşan sesleri engellemek için kullanılan ses yalıtım malzemesidir. Darbe kaynaklı seslerin oluşumunu engelleyerek rahat yaşanacak ortam oluşturur.

Zemin mantar şilte sık bir şekilde inşaat sektöründe kullanılır. Uygulandığı mekana ses yalıtımı sağlar. %50 sıkıştırmada %88 geri toparlanma gösteren ürün, kimyasal maddelere karşı diğer yalıtım malzemelerine oranla çok daha dayanıklıdır.

zemin mantar şilte

zemin mantar şilte

Mantar Şilte yoğun ses titreşimli alanlar için etkili bir izolasyon uygulamaktadır. İzolasyonda kullanılan ses yalıtım malzemelerin büyük önem taşıdığı bilinmektedir. Zeminlerde topuk sesi gibi titreşim problemlerine çözüm sunabilmek için ses yalıtım ve izolasyon malzemeleri önerilmektedir. Sesin yoğunluğu ve şiddetine göre kullanılan malzemeler değişkenlik göstermektedir. Mantar meşesi ağacının kabuğu olan granül mantardan işlenerek elde edilen mantar şiltesi istenilen ölçülerde elde edilebilmektedirler.

zemin mantar şilte

zemin mantar şilte

Şap altı / parke altı zemin yalıtımı ve vibrasyonda kullanılan akustik şilte formunda yalıtım levhalarıdır. Bu malzeme doğal ahşap (ağaç) kabuğundan üretilmektedir. 1 mm ile 10 mm arasındaki kalınlıklarda üretilebilmektedirler.

İnşaat sektöründe ses ve ısı yalıtımında, darbe ve titreşim kaynaklı seslerin engellenmesinde kullanılırlar. Darbe emicilik özelliği sayesinde yüksek performans sağlarlar. Zeminlerde meydana gelen topuk sesi gibi titreşim problemlerine çözüm sunabilmek için etkili bir izolasyon uygulamaktadırlar.

zemin mantar şilte

zemin mantar şilte

Zemin Mantar Şilte

Kullanım alanları olarak zemine uygulama yapılacak her alanda kullanılabilir. Bir spor salonu, stüdyo salonu, müzik odası, bateri odası ses yalıtımında rahatlıkla kullanılabilecek bir üründür. Parke altında kullanılacak ise yapışkan kullanmaya gerek yoktur. Ancak kullanmak istenmez ise mutlaka özel yapıştırıcı ile yapıştırılmalıdır.

zemin mantar şilte

zemin mantar şilte

Sesin yoğunluğu ve şiddetine göre kullanılan malzemeler değişkenlik göstermektedir. Mantar meşesi ağacının kabuğu olan granül mantardan işlenerek elde edilen mantar şiltesi istenilen ölçülerde elde edilebilmektedirler.

Zemin Mantar Şilte Kullanım Alanları

İnşaat sektörü, tekstil sektörü, binalarda, iş yerlerinde, atletizm pistleri, basketbol sahaları, voleybol sahaları, yürüyüş yolları, çok amaçlı spor sahaları, açık yada kapalı spor sahaları gibi ve benzeri alanlarda kullanılmaktadır.

Zemin Mantar Şilte Özellikler
  • Parke ve şap altında kullanılabilmektedir.
  • Direk zemin altına serilebilir.
  • Yüzeyi granül dokudur.
  • Yanmaz : B2 (DIN 4102-1)
  • Isı geçirgenlik : 0.06 K/W 5 mm (DIN 52612)
  • Ses yalıtımı : Lw = 20 db.
  • Kalınlıkları 1 mm – 10 mm arasıdır.

zemin mantar şilte

zemin mantar şilte