Akustik Kumaş Paravan

akustik-paravan-panel-1

Akustik Kumaş Paravan

Çağrı merkezi gibi vb. çalışan sayısı çok olan mekanlarda konuşma sesleri yoğun olur. Bu konuşma sesleri ve yankı gibi problemlerin giderilmesi amacıyla akustik paravan kullanılır. Akustik paravan sayesinde mekanlarınızda alanları dilediğiniz gibi bölümlendirebilirsiniz. Tasarımı ve renk seçenekleri ile ortamda şık bir görüntü sağlar. Eko ve uğultu gibi problemler ortadan kalkar. Ses karmaşası engellenir.

Yüzeyinde ses emici özellikte akustik bir kumaş bulunmaktadır. Bu kumaş sayesinde istenildiği renklerde elde edilebilir. Akustik paravan sayesinde masaları ve alanları istediğiniz şekilde konumlandırabilirsiniz.

Çağrı merkezleri, ofis gibi vb. mekanlarda sık kullanılan bir üründür.

Akustik kumaş paravanlar, alanları istenildiği şekilde bölümlendirmede kullanılan, dekoratiflik ve ses akustiği sağlayan modüler paravanlar, farklı renk alternatifleriyle benzersiz çözümler sunmaktadır. .

Aluminyum çerçeve içerisine oturtulan 40 mm kalınlığında yüksek yoğunlukta cam yünü levhadan oluşmaktadır. 100 mm yüksekliğindeki ayaklar sayesinde odalarda iyi bir hava sirkülasyonu sağlanır. Alüminyum profiller içerisine oturtulan yüksek yoğunluklu camyünü levhalar farklı renk seçenekleri mevcut kumaş ile kaplanmaktadır.

Akustik paravanlar örnek vericek olursak ofis, çağrı merkezi gibi mekanlarda masalar arasında kullanılabilir. Kumaş kaplı modelleri mevcut olup gürültülü mekanlarda ses karışıklıklarını engeller ve dekoratif bir görünüm sağlar.

Kullanılacak alanın ebatlarına göre istenilen adetteki paneller birbirine monte edilir.
Aluminyum çerçeveler istenilen renge boyanabilir.
Ebatlar 600*1700 mm, özel ebatlar da yapabilmektedir.
Kalınlık 40 mm
Akustik NRC değeri 0.80-0.85 aralığındadır.

Avantajları: Kusursuz ses sönümleme (cepheleri akustik panellerden yapılan bir odadaki gürültü seviyesini yaklaşık 10 dB kadar düşmektedir)değişik amaçlar için kullanılabilir. Yüksek malzeme kalitesi hızlı ve temiz montaj .Her mekana uygun model , ebad ve renklerimiz mevcuttur.,

Akustik paravan istenilen renklerde ve ölçülerde elde edilebilmektedir. Mekanlara uygun bir şekilde üretilmektedir. Çalışan sayısının fazla olduğu iş yerlerinde ses karmaşası oluşmaktadır. Çalışanların ses karmaşası nedeniyle konsatr kaybı yaşadıkları görülebilir. İş performansları düşebilir. Bu durumda akustik paravan kullanılarak problem ortadan kaldırılabilir.

akustik kumaş paravanAkustik paravan uygulaması parçaların birbirine monte edilmesi ile gerçekleştirilir. Daha sonra istenildiği gibi alanlar bölümlendirilir.

  • Akustik panel
  • Yoğunluk 95 kg/m3 cam yünü levha
  • Kenar Detayı : Alüminyum Profil / Güçlendirilmiş
  • Plaka boyutu, istenilen boyutta üretilebilir.
  • Kalınlık 40 mm
  • İstenilen renklerde üretilebilir.
  • NRC Değeri 0.80 – 0.85