Akustik Ses Yalıtımı Perdesi

Ses yalıtımına yardımcı olan tekstil ürünleri denince akla genellikle kalın halılar ve ağır perdeler gelmektedir. Ancak modern iç mekanlarda akustiği stor perdelerle ve panel perdelerle Japon perdelerle de elde edilebilirsiniz. asal tekstil sun stor bunların hepsine sahip özellikte akustik ses yalıtımı sağlayan bir ürüne sahiptir.

Modern şehir hayatında binaların dekorasyonu modern hayata uygun minimalist çizgilerdedir. Bu dekorasyon, modern dekore edilmiş iç mekanlarda bir sorun olarak ortaya çıkmıştır : sesler büyük odalarda öyle yankı yapar ki, rahatsızlık verir ve çalışmayı zorlaştırır. Telefon konuşmalarında hattın öteki tarafındaki kişiyi anlamak daha da zor olur. Yeni binalarda sık görülen bir durum olarak, mimari çok miktarda cam ve beton ile minimalist büro iç mekanı ve halı yerine parke zemin kaplaması içerir ve tüm bu faktörler gürültünün ve yankının yayılmasına katkı sağlar.

Modern iç mimarideki bu problemi çözmek ve aynı zamanda iç mekan tarzına uygun bir çözüme ihtiyaç duyuyoruz. Bu yüzden akustik ses yalıtımı ve izolasyonu sağlayan panel perde japon perde veya stor perde takmalısınız. Akustik ses yalıtımı ve izolasyonu sağlayan panel perde japon perde veya stor perde takılmasından sonra yankı o kadar düşer ki, kesinlikle çok bariz bir rahatlama duygusu hissedilir. Sonuçlardan çok memnun olacaksınız.

Standartlarda mekanlar en fazla 0,7-0,5 saniyelik yankılanma süresine sahip olmalıdırlar. Serbest planlı bürolar ise 0,5 -0,3 saniyeden fazla yankılanma süresine sahip olmamalıdırlar. Bunun için yankılanmayı optimum seviyeye düşürmek için sadece küçük değişikliklerin yapılması gerekir. Böylelikle mekanda yaşayanlar ve çalışanlar optimize akustiğe sahip bir ortamda yaşayabilir ve çalışabilirler.

Bürolardaki uzun yankılanma süreleri ve sinir sistemine uzun vadeli gerginlik etkileri yaratabilir ve olumsuz artçıl etkilere sebep olabilir. Konuşulanlar sesler daha zor anlaşılır ve arka plan gürültüsünü telafi etmek zordur. bu da düşük performansa sebep olacaktır. Bu mekanda yaşayanlar ve çalışmalar aynı zamanda yüksek gürültü seviyelerinde performans hatalarında artış olduğunu göreceklerdir.

Özellikleri;

  • Teknik işlevselliği özgün bir görünüşle birleştiren Trevira CS ürünü olan akustik ses yalıtımı ve izolasyonu sağlayan panel perde japon perde veya stor perde zarif yapıdadır.
  • İpeksi, parlak yüzeyi ince ve estetik sunarak onu ticari mekanlar ve yaşam mekanlarımız için ideal hale getirmektedir.
  • 5 renkte mevcuttur.
  • Minimum ses yalıtımı sunan birçok iç mekan güneşliğinin aksine, akustik ses yalıtımı ve izolasyonu sağlayan panel perde japon perde veya stor perdeler bu alanda üstünlüğe sahiptir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.