Akustik Ses Yalıtımı

Akustik Ses Yalıtımı hem dış sesleri içeri almayacak hem de iç sesleri dışarı taşımayacaktır.  Akustik ses yalıtımı sistemini  her mekan için kullanabilirsiniz .

Ses Yalıtımının kullanıldığı alanlar;

  •  Stüdyo Ses İzolasyonu
  •  Reji & Kayıt Odaları
  •  Bina Kat Ve Duvar İz.
  •  Konferans salonları
  •  Sinemalar
  •  Tiyatrolar
  •  Kongre merkezleri

Gibi mekanların ortam aktivitelerini yerine getirecek tarzda ISO standartlarında ses yalıtım ve akustik projelerini, tüm yaşam alanlarımızda gerekli gürültü konforunu sağlayacak çözümlemeler yapmaktayız.

Otoyollardan gelen seslerin azaltılması amacıyla gürültü perdeleri projelerinin hazırlanmasını ve ortam değerlerinin ölçümünü kapsamaktadır.

Kongre ve kültür merkezlerinin akustik tasarımı konusunda yapılan çalışmaların tümü dünya standartlarında değerlerin elde edilmesi amacıyla tamamen bilgisayar destekli olarak hazırlanan akustik simülasyon programına dayanmaktadır.

AKUSTİK SES YALITIMI

Trafik gürültüsü, uçak sesleri, can kurtaran ve polis sirenleri gibi gürültüler son derece dikkat dağıtıcıdır.  Bunlara binanın kendi gürültüleri de eklenince büyük sorunlar ortaya çıkar.

Örneğin; bir ses stüdyosun da  kayıt  yapılan ortama dışarıdan gelen sesler kaydı  bozacağı için bu önlem alınır. Ayrıca sinema salonlarında dışarıda bekleyen diğer izleyicilerin gürültüleri sinema salonunda filmi izlemekte olan izleyicileri  rahatsız etmemesi için akustik ses yatılımı yapılır.

Daha önceden bahsettiğimiz gibi akustik ses yalıtımı sistemini her türlü mekana uygulamaktayız .

Diyelim ki evinizin tek  odasını bir ses kayıt stüdyosuna dönüştürmek  istiyorsunuz  ve hem dışarıdan hem de içeriden gelecek her türlü sesi önlemek istiyorsunuz  bunun için akustik ses yalıtımı yaptırmanız yeterli.

Herhangi bir müzik aleti mi çalıyorsunuz ?  Ve etrafınız da ki komşularınızın bu durumdan rahatsız olmamasını mı istiyorsunuz?  Daha  net bir ses mi elde etmek istiyorsunuz ? bunun için en sağlıklı yöntem akustik ses yalıtımıdır.

Akustik ses yalıtımı sistemi 80 desibele kadar sesi içeriye hapseder. Ve bu sistemle hem komşularınız rahatsızlık duymaz hem de dışarıdan gelen hiçbir  ses olmadığı için daha net bir ses elde elde etmiş olursunuz .

Akustik ses yalıtımı sistemini konferans salonları içinde uygulamaktayız .Herhangi bir toplantıda dışarıdan gelen gürültü kirliliği konuşmacıların dikkatini ve seslerinin dış seslere karışmamasını bu sistem sayesinde sağlayacaktır. Böylelikle dinleyiciler konuşmacıların anlattığı her bilgiyi daha net bir şekilde anlayacaktır.

Gerek ses yalıtımı gerekse akustik düzenleme başlığı altında önerilen uygulamalarda, hacim içinde gürültü bakımından konforlu, bireyin psikolojik olarak rahat edebileceği ortamı sağlamak hedefimizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.