Akustik Sünger

Akustik süngerler de ham madde olarak poliüretan ya da melamin kullanılır. Bu hammaddeler sayesinde yanmaz özellik kazanırlar. Duvar ve tavanlarda daha yaygın olarak kullanılır. Akustik süngerler piramit, labirent, yumurta gibi farklı desenlere ve şekillere sahip olmaktadır. Farklı şekil ve desenlere sahip olması, dekorasyona önem verenlerin tercih edebileceği ses yalıtım ürünüdür. Akustik ortamlarda kullanılan akustik süngerler, bulunduğu ortamın akustik değerini düzenlemektedir.

Akustik Ses Yalıtım Süngeri Teknik Özellikleri

 • Ortamdaki sesin akustiği için kullanılır
 • Makina Dairelerinde Ses Yalıtım Amaçlı tercih edilir.
 • Jeneratör Odalarında Ses Yutum Özelliği vardır.
 • Prova Ve Kayıt Stüdyolarında, Mix Odalarında, Müzik Odalarında kullanım tercihleri arasındadır.

YANMAZ AKUSTİK SÜNGERLER

Piramit Sünger

Piramit süngerler, akustiği düzenleyici ses yalıtımı ve izolasyon özelliklerine sahiptir. Profesyonel akustik ses malzemesidir. Gözenekli (açık hücreli) bir yapıya sahiptir. Radyo Stüdyoları, müzik stüdyoları, eğlence mekanları, müzik odaları gibi bir çok kullanım alanı bulunmaktadır. Profesyonel ses yalıtımı için vazgeçilmez bir üründür.


Piramit Sünger Ebadları : 200 cm ile 100 cm x 100 cm Plaka ölçülerinde olup, 30 mm ve 40 mm parakende olarak satışa sunulmaktadır.
Piramit Sünger Paket Miktarı : Piramit süngerler 100 x100 Cm ebatlarındaki plaka 10’lu paket halinde satılmaktadır. 1 Paket 10 m² Satılır.
Piramit Sünger Renkleri : Standart olarak Siyah ( koyu andazit gri ) ve beyaz satılır, renkli üretimi mümkündür.
Piramit Sünger Kullanım Alanları : Müzik odası, stüdyo, jeneratör kabini, radyo yayın evi, spor salonu, eğlence mekanları.
Piramit Sünger Opsiyonlar : Özel kalınlık (50 mm ve üzeri) üretimi yapılabilmektedir. Ebatlarda özel kesim mümkündür.Renkler RAL Kar telası

Piramit Sünger Yanmazlık : Yanmazlık özelliği yoktur.

Akustik Labirent Sünger

Poliüretan köpükten elde edilen akustik sünger çeşitleri arasındaki labirent desenli sünger, ses düzenleyici özellikte ses yalıtım süngeridir. Ses yalıtım ve akustik düzenleme çalışmalarında kullanılmak üzere özel olarak imal edilen poliüretan köpük, üst kısmında görünen yüzeyde labirent formlu akustik performans yeteneğine sahip olan ses yalıtım süngerlerinden bir tanesidir. Yüzey bölümünde labirent şekilleri bulunur ve açık gözeneklere sahiptir. Gözenekleri sayesinde seslerin emilmesini sağlar.  Yüzeyine çarpan ses frekanslarını yutar ve bu sayede ses yalıtım performansı sergiler.

Labirent formlu poliüretan sünger akustik yeteneğine sahip ve yüksek derecede ses yutum değerleri ile ses problemlerini ortadan kaldıran bir üründür. Akustik mekanlarda oluşan çınlama, yankılanma, eko gibi problemlerden seslerin olumsuz etkilenmesini önler. Böylece seslerin kalitesini yüksek seviyede tutar. Labirent akustik ses yalıtım süngeri akustik çözümlemede üst düzey performansa sergileyen ve ses yutum becerisi üst seviye olan bir süngerdir.

Labirent Akustik Ses Yalıtım Süngeri Özellikleri

 • Poliüretan
 • Yoğunluk : 50 DNS – 70 DNS – 90 DNS kg/m3
 • Boyutları : 100 cm x 100 cm
 • Kendinden Yapışkanlı : Opsiyonel, İsteğe Göre Fiyat Değişir.
 • Minimum Sipariş Adeti : 1 Paket = 10 m2
 • Kalınlıklar : 20 mm – 30 mm – 40 mm – 50 mm
 • Yanmazlık : Var
 • Sıcaklık Dayanımı : – 5 °C -+ 100 °C
 • Ses İletkenlik : 0,035 W / mK
 • Ses Yutma Katsayısı : ?= 0,30 – 1,12

Kullanım Alanları

Akustik labirent sünger  stüdyo, sinema odası, reji odası, televizyon stüdyosu, ses kayıt odası, ev sinema odası, müzik odası, radyo stüdyosu, bateri odası, atış poligonu, düğün salonu, akustik oda, akustik kabin gibi vb. bir çok mekanda kullanılabilmektedir.

Akustik süngerlerin bir çeşidi olan special sünger, özel olarak üretilmektedir. Malzemenin içeriği en yüksek standartlara göre üretilmiştir. Ham maddesinde ise ileri teknolojik ürünler kullanılmıştır. Akustik special sünger yapısında poliüretan malzeme bulundurmaktadır. Yüzde 70 ile 80 arasında ses yalıtımı yapmanızı sağlamaktadır. Yanmaz özellikte olması da önemli avantajlarından birisidir.Akustik Special Ses Yalıtım Süngeri

Ses yankılanmasını engelleyen yankı ve gürültüleri yutan yüksek ses emilim değerine sahip yanmaz süngerlerdendir. Jenaratör makine dairesi gibi yüksek gürültülü mekanik sesleri sönümlemede etkili ses yalıtımı  malzemesidir.Diğer müzik sektöründe kullanılan akustik yumurta ve piramit süngerlerden iki kat daha fazla performansa sahip profesyonel bir akustik ses yalıtım süngeridir. Special formlu akustik sünger sesleri absorbe eden ve sönümleyen özellikte ses yalıtım süngeridir. Geniş kullanım alanına sahiptir. Akustik çözümleme sunar.


Kendinden Yapışkanlı Akustik Special Sünger
Special Sünger, Alev Almaz Special Sünger ve Yanmaz Basotect Special Sünger Gibi Birçok Özellikte ve Yoğunlukta Üretilmektedir.Özelikle Jeneratör Makine Daireleri Ses Yalıtımları ve İzolasyonlarında İdeal profesyonel bir  yalıtım Süngeridir.Opsiyonel Olarak Kendinde Yapışkanlı ve kauçuk epdm ağır bariyerle yalıtımı güçlendirilmiş olarakta üretilmektedir.Ürünün İçine Yerleştirilen Epdm Ağır Ses Bariyeri Special Süngeri 3 Kat daha Etkili Kılıyor.

Birinci sınıf kaliteye sahip ses yalıtım malzemesi olan special sünger solid bazlı yapıştırıcı kullanılarak yapıştırılmaktadır. Stüdyolar, radyo kanalları, televizyon kanalları, makine daireleri, toplantı salonları, tiyatroyla sinema salonları, konferans salonları gibi kalabalık insan gruplarının olduğu yerlerde ve kazan daireleri, asansörde tercih edilebilir. Special sünger neme karşı dayanıklı ve küflenme oluşumu yapmayan akustik sünger çeşitlerinden biridir.

Akustik Special Sünger Özellikleri

 • Poliüretan
 • Boyutları : 100 cm x 100 cm
 • Minimum Sipariş Adeti : 1 Paket = 10 m2
 • Kalınlıklar : 40 mm
 • Yanmazlık : Var
 • Sıcaklık Dayanımı : – 5 °C -+ 100 °C
 • Ses İletkenlik : W / mK
 • Ses Yutma Katsayısı : ?= 0,30 – 1,12

Akustik Yumurta Ses Yalıtım Süngeri

Akustik Yumurta Sünger ses problemlerini çözümleyen, mekanlarda akustiği kontrol altına alan, ve yüzeyi yumurta kutusu şeklinde olan akustik bir ses yalıtım süngeridir. Akustik yumurta süngerin yapısı esnektir ve çok hafif bir malzemedir. Özel solüsyonlar ile yanmazlık özelliği kazandırılmaktadır. Ateşe maruz kalırsa alevlerin ilerlemesine engel olmaktadır. Akustik ses problemlerinin çözümü amacıyla uygulanmaktadır. Yumurta süngerin epdm ses  bariyeri ile iki kat daha fazla akustik ortam oluşturmada yardımcı olacaktır. Yüksek frekanslı ses problem sorunu bariyerli modeli sayesinde giderilmektedir.

Akustik Yumurta süngerin şekli ve içeriğinde yer alan malzemeler nedeniyle ses yalıtımında istenilen performansı sunmaktadır. Yumurta kutusuna benzerliği nedeniyle yumurta sünger olarak adlandırılan ses yalıtım malzemesi, 30-40-50 mm kalınlıklarında üretiliyor. Yumurta süngerlerin çeşitleri arasında bariyerli modeller de yer almaktadır. Böylece güçlü sesin mevcut olduğu yerlerde yüksek performans sağlayabilmektedir.

Akustik Yumurta Sünger in en önemli özelliklerinden bir tanesi de ses yutmadır sesin dengeli bir biçimde emilmesini sağlar. Ayrıca yumurta sünger küf tutmaz, yanmaz, nemden etkilenmez.Antibakteriyel bir ses yalıtım süngeridir.

Akustik Yumurta Sünger Ebadları :200 cm ile 100 cm x 100 cm Plaka ölçülerinde olup, 30 mm ve 40 mm parakende olarak satışa sunulmaktadır.
Akustik Yumurta Sünger Paket Miktarı : Yumurta süngerler 100 x100 Cm ebad plaka 10 adet paket halinde satılmaktadır. 1 Paket 10 m² Satılır.
Akustik Yumurta Sünger Renkleri :
Siyah ( koyu antrasit gri ) ve beyaz standart olarak satılır, renkli üretimi mümkündür.
Akustik Yumurta Sünger Kullanım Alanları : Müzik odası, stüdyo, jeneratör kabini, radyo yayınevi, spor salonu, eğlence mekanları.
Akustik Yumurta Sünger Opsiyonlar : Özel kalınlık 50 mm ve üzeri üretim mümkündür. Ebadlar özel kesim mümkündür.Renkler RAL Kartelası
Akustik Yumurta Sünger Yanmazlık : Yanmazlık özelliği yoktur.
Akustik Yumurta Sünger Yoğunluk : 30 Kg / M³

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.