Akustik Zigzag Panel

Akustik Zigzag Panel

Akustik Zigzag Panel, poliüretan köpükten elde edilen, piramit şeklinin zigzag halinde tasarlanıp üretildiği akustik yetenekte bir üründür. Akustik izolasyon uygulamalarında ve ses yalıtım çalışmalarında kullanılmaktadır. Yankı oluşumu nedeniyle bozulmaya uğrayan seslerin çözümlenmesini sağlar. Bu ürünün uygulandığı bir ortamda yankı, çınlama gibi vb. problemler oluşmaz. Sesler daha net duyulur. Sesler kaliteli aktarıldığı için, kaliteli bir şeklide algılanır.

akustik zigzag sünger

Akustik zigzag panel, görünümüyle ortamın akustiğini arttıran 26 dns yoğunlukta olup mekan içerisindeki yankıyı engelleyen akustik süngerdir. Tek başına yüksek frekanstaki seslerin (makinanın sesi) yalıtımında kullanılmaz. Ancak konuşma sesleri gibi belli bir desibele kadar sesi engeller. Kullanım amacı genellikle akustik mekanlarda (ses kayıt odası) ses performansını arttırmak ve ses problemlerini gidermektir.

Akustik Zigzag Sünger genel kullanım amacı ortamlarda akustik ses düzenlemesi ve yalıtımı sağlamaktır. Mekanlarda dekoratif bir şekilde dizayn edilip kullanılmaktadır. Uygulandığı ortamda göze hoş gelen bir görünüm oluşturmaktadır.

Akustik Zigzag Paneller genellikle stüdyo, prova odaları, müzik odaları gibi akustik mekanlarda kullanım alanına sahiptir. Ses emici özelliğiyle ses yalıtımı sağlar. Kullanıldığı ortamlarda doğru uygulandığında eko, yankılanma ve gürültüyü engeller. Akustik Zigzag Paneller formlu köpükler gözenekleri açık, ses yutma özelliği olan ses yalıtım malzemeleridir.

akustik zigzag panelZigzag akustik sünger özel yapısı ile mekan içerisindeki akustiği artıran ve yankı oluşumuna engel olan bir üründür. Orta ve alçak frekanslar için ideal olan zigzag sünger yüksek frekanslı seslerde tek başına yeterli seviyede performans sergileyemez.

Akustik zigzag sünger poliüretan maddesinden elde edilen, kalınlıkları 30 mm – 40 mm olan, boyutları 30 cm x 30 cm – 50 cm x 50 cm olarak iki farklı seçenek sunulan ve siyah renkte üretilen akustik yetenek kazandırılmış dekoratif özellikte ses yalıtım süngeridir.

Akustik Zigzag Sünger Uygulaması Nasıl Yapılır ?

Bu çalışma için özel bir yapıştırıcısı mevcuttur. Bu yapıştırıcıya aks rapid adı verilmektedir. Aks rapid solid bazlı bir maddedir. Bir parmak rulo yapıştırıcıya batırılır. Daha sonra süngerin uygulanacağı duvar yada tavana rulodaki yapıştırıcı sürülür. Bir sonraki adımda sünger hafif bir şekilde bastırma suretiyle uygulanır. Zigzag süngerin uygulaması bu şekilde gerçekleştirilmektedir.

Akustik Zigzag Sünger Özellikleri

  • Poliüretan
  • Boyutları : 30 cm x 30 cm – 50 cm x 50 cm
  • Kalınlıklar : 30 mm – 40 mm
  • Renk : Siyah
  • Yoğunluk : 26 DNS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.