Bateri Odası Yankı Yalıtımı

bateri odası ses yalıtım kabini

Bateri Odası Akustik Düzenleme dış ortamla arasında ses geçişi olmasın ve müzik aletinden çıkan ses ortam içerisinde yankı yapmasın diye yapılır. Bulunduğunuz ortamda oluşan en ufak bir ses dahi hatalara neden olmaktadır. Profesyonel bir müzik kariyeri için bateri odalarına ses yalıtımı yapılması gerekmektedir. Bateri odası yankı yalıtımı uygulamalarımızı yaparken dikkat ettiğimiz en önemli nokta doğru malzeme seçimidir.

bateri odası ses yalıtım

bateri odası ses yalıtım

Bateri Odası Ses Yalıtımı

Bateri gibi müzik aletlerinin kullanımı yapılan odalarda yapılması gereken ses yalıtımı oldukça önemli olmaktadır. Ses yalıtımı yapılırken dekor bakımından güzellik sağlanabilmesi de önemli olmaktadır. Bu nedenle tercih edilen malzemelere de dikkat edilmesi gerekmektedir. Ortamın akustiğini sağlayabilmek için kumaş kaplı paneller, ahşap panel, akustik sünger ve akustik halı tercih edilmektedir.

bateri odası ses yalıtım

bateri odası ses yalıtım

Bateri odası gürültü izolasyonu yapılırken, müzik çalan kişinin ortamda istediği ses özelliğini ortaya çıkarabilmesi amaçlanırken aynı zamanda yan dairelerin müziğin yapıldığı ortamdan rahatsız olmaması da düşünülmektedir. Bu nedenle yapılan ses yalıtımı hem iç ortamın ses titreşimlerinin eşyalara çarpması engellenmeli hem de dışarıya çıkacak ses en aza indirilmelidir.