Disco ve Club Ses Yalıtımı

disco ve club ses yalıtımı

Gece kulüpleri, müzikli disko ve barlar içerisinde yüksek gürültü barından ve çevresinde rahatsızlık oluşturan mekanlardan birisidir. Bu tarz görsel mekanlarda ses izolasyonu sağlarken iç dekoratif görünüme önem verilmektedir. Ortamdaki sesin %50 oranında indirmek için orta ölçekli ses izolasyonu nasıl sağlanır bundan bahsedeceğiz. Mevcut olan duvar ve tavanın sesi izole eden ürünler ile kaplanıp yüzeyine mekanda yankı engelleyici akustik düzenleyici sünger veya panel ile kapatılabilmektedir.

Yüzde 50 performans sağlamak adına 5 cm süngerpan 150 dns kg/m3 plakalar ve 5 cm yanmaz akustik sünger kaplanabilir.

Daha iyi bir izolasyon sağlamak için süngerpan ürününün epdm ağır ses bariyerli modeli tercih edilebilir. Daha sonra yüzeye kenarları ses yalıtım bandı ile çevrili çelik profil akabinde alçıpan ve tekrar yüzeye yanmaz akustik sünger modellerinden kullanılırsa çok iyi bir ses yalıtımı sağlanmış olacaktır.

disco ses yalıtımı

Gece kulüpleri akustiğinde önemli olduğu mekanlardan biridir. Bunun için akustik ses yalıtım malzemeleri kullanmanızda fayda vardır. Akustik ses yalıtım malzemeleri akustik süngerler ve akustik panellerdir. Paneller süngerlere oranla daha pahalı olduğundan süngerler tercih edilir. Tercih edebileceğiniz modeller arasında piramit,spesiyal,yumurta,labirent ve düz formlarda üretilmiş malzemeler bulunmaktadır.Bu malzemeler hakkında daha detaylı bilgileri ses yalıtım ürünleri adlı makalemizde vermiş bulunmaktayız. Akustik ses yalıtım malzemeleri sadece görünüm için kullanılmazlar.Bunun yanında mekanda oluşan yankıyı da kesme yapısına sahip ses yalıtım malzemeleridir.