Hidrofor Odası Ses Yalıtımı

hidrofor odası ses yalıtımı

Hidrofor odası ses yalıtımı; cihazları çalıştırıldığında çevreye şiddetli bir şekilde rahatsızlık hissi verir. Hidrofor binalarda, dairelerde, villalarda, site ve yüksek binalarda su basıncının depolarda basınçlı su ihtiyacını karşılamak amacıyla kullanılır. Hidrofor odalarında makineden gelen rahatsız edici seslere ses izolasyonu ve yalıtım uygulaması yaptırabilirsiniz.

hidrofor odası ses yalıtımı

hidrofor odası ses yalıtımı

Hidrofor Odası Ses Yalıtımı

Hidrofor odası ses izolasyonu uygulamaları için yapılması gerekenlerden birkaçı makine etrafında kabin oluşturmak veya bulunduğu bölgede ses izolasyonu çalışması yapmaktır. Bu uygulamaları yapabilmek için ses kesim performansı yüksek olan malzemeler yani örnek verecek olursak, bondex sünger, bariyerli akustik sünger, bariyerli bondex, akustik sünger ve bariyerli akustik bondex süngerler kullanılmalıdır.

hidrofor odası ses yalıtımı

hidrofor odası ses yalıtımı

Hidrofor odası ses yalıtımı; cihazları çalıştırıldığı zaman etrafa rahatsız edici bir şekilde gürültü yayılır. Biz AKSA ACOUSTİC olarak sizi bu gürültüden kurtarmak için ses izolasyonu ve ses yalıtımı uygulamaları yapmaktayız. Sesin bir ortamda yayılması, bir engelle karşılaştığında fiziksel bir şekilde hareket etmesidir. Sesin bir kısmı karşılaştığı engeller yüzünden yansıma yapmakta, bir kısmı engeller tarafından yutulmakta ve diğer kalan kısmı da engeli aşarak engelin diğer tarafına geçmektedir.

hidrofor odası ses yalıtımı

hidrofor odası ses yalıtımı

Ortamın güvenliğini ve cihazın performansını düşürmeden en iyi seviyede ses izolasyonu yapmak önemlidir. Bunun için yapmanız gereken gürültüyü önleyici ses izolasyon malzemeleri tercih etmenizdir. Gürültüyle savaşmanın en etkili yolu olan gürültü denetimi, gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.