Titreşim Alıcı Kauçuk

kauçuk levha

Titreşim Alıcı Kauçuk Levha

Titreşim Alıcı Kauçuk levha zeminde ses yalıtım uygulaması yaparken kullanılan genel malzemeler mantar ve kauçuktan elde edilen malzemelerdir. Bunlardan biri olan kauçuk levha uygulamalarda istenilen performansı göstermektedir.Titreşimli ve darbeli sesleri engelleyen kauçuk levha çalışma alanlarındaki pürüzlü yerleri tamamıyla kapatarak tam bir izolasyon sağlamaktadır. Parke veya şap altında kullanmak isterseniz az miktarda yapıştırıcı kullanarak uygulamasını kolaylıkla yapabilirsiniz. Ancak zeminde serili bir biçimde kullanılacaksa görüntüde güzel olması istenilirse bu tür istisnalara dikkat etmek gerekmektedir. titreşim emici kauçuk

Avantajlı yanlarından bazıları kolay temizlenmesi,su ile yıkanabilir olması,nem ve küf tutmayan malzeme olması ve esnek bir yapıya sahip olmasıdır. Genel kullanım alanları makine altlarında ( vibrasyon ve titreşim emici olarak ), inşaat sektöründe (ısı ve ses yalıtımı sağlamak amacıyla ),okullar (ses kesmenin yanında sağlıklı bir malzeme olduğundan ) ve bunlar gibi bir çok bölgeler.

Karo Kauçuklar esnek ve darbe emici özeliğe sahiptir ayrıca hijyenik bir üründür. Bu sebeple birçok zemin uygulamasında tercih edilmektedir. Suyla temizliği yapılabilmektedir. SBR olarak imal edilebildiği gibi EPDM olarak da üretilebilen rulo kauçuk 1mm den 10mm’e kalınlığa varan özellikte imal edilebilir.Ayrıca çalışma alanlarındaki pürüzlü yerleri tamamiyle kapatarak tam bir izolasyon sağlamaktadır. Zemin ses izolasyonu malzemesidir. Şap altı, Parke altı veya zemine serili olarak kullanılabilir. Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir.

Şap altı ses yalıtımı kauçuk malzeme titreşim ve vibrasyonlu sesleri keser.

Ayrıca makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır. Kauçuk katkılı mantar levhalar, granül mantarların kauçuk ile karıştırılması sonucu hazırlanan bloklarından dilimlenmesiyle istenilen kalınlıklarda elde edilmektedir.

kauçuk levha

Parke altında da kauçuk levha titreşimli seslerin yalıtımında kullanılabilir.

Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir. Ayrıca makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır.

  • Kalınlık 5 mm dir.
  • Şap ve parke altında kullanılabilir.
  • Direk zemin altına uygulanabilir.
  • Lw = 24 darbe sesi azaltım değerine sahiptir.
  • 265 ile 400 kg/m3 arası yoğunluktadır.
  • Diğer ses yalıtım malzemeleri ile birlikte uygulanabilmektedir

Fiziksel ve Mekanik Özellikleri

Görünüm:  Siyah levha, Sertlik : 75 Shore A

Ebatlar : 100 x 1000 cm

Kalınlık : 5 mm

Yoğunluk : 100 – 110 gr / cm3 Çekme Mukav. : 5,2 kg / cm2 Isı iletkenlik : 0,072 W / Mk %50 sıkışma sonrası geri dönüş : % 90