Klima Havalandırma Odası Ses Yalıtımı

klima havalandırma odası ses yalıtımı

Klima havalandırma odası; tarafından yayılan gürültüler, kapalı kanallar içinde akımı yükseltir ve düşürür. Böylece havalandırılan odanın içine bu gürültü de taşınmış olur. Gürültünün bir kısmı etraftaki odalara yayılırken bir kısmı da zemin (kolon kiriş) sistemi vasıtasıyla çok uzak noktalara taşınabilir. Esas itibariyle gürültünün mümkün olduğu ölçüde kaynağında önlenmesi, yani gürültüsü az olan vantilatörler ve motorların seçilmesi genel kuraldır.

klima havalandırma odası ses yalıtımı

Klima Havalandırma Odası Ses Yalıtımı

Ses izolasyon uygulamalarında öncelik verilmesi gereken nokta makinenin çalışma performansını bozmadan sese müdahale etmek gerekir. Klima havalandırmak odası ses izolasyon uygulaması yapılmadan önce cihazın konumu, gürültüye maruz kalınan bölge ile arasındaki uzaklık, hava emilim ve atış noktaları çok iyi bir şekilde kesinleştirilerek gerekli işlemler yapılmalıdır.

Ses yalıtımı klima kanallarında özellikle dönüşlerde ve menfez bölgelerinde hava akımının çıkardığı sürtünme sesinin azaltılması amacıyla yapılmaktadır. Ses yalıtımı gerek susturucular gerekse ses yutucu malzemelerin kanal içine uygulanması yardımıyla gerçekleştirilmektedir.

klima havalandırma odası ses yalıtımı

klima havalandırma odası ses yalıtımı

Gürültüyle savaşmanın en etkili yolu olan gürültü denetimi, gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Gürültüyle mücadele metotları Akustik düzenleme ve ses yalıtımı olarak ikiye ayrılır: Bu tarz makine odaları ve dairelerinden gelen seslerden rahatsız oluyorsanız en yakın zamanda bize ulaşıp ses izolasyon malzemeler uygulaması yaptırınız.

klima havalandırma odası ses yalıtımı

klima havalandırma odası ses yalıtımı

Klimalar insanların daha rahat ve verimli yaşaması amacıyla kapalı ortamların havasını soğutan, nemini alan, isteğe bağlı chiller grubu olarak ısıtan toz ve partikülleri filtre eden cihazlardır.

Klima havalandırma odası ses yalıtımı dağıtım sistemi, her noktasından yalıtılarak dış ortam ile etkileşimi kesilmelidir. Ses yalıtım malzemeleri uygulaması, talebe ve kullanılan sistem ihtiyaçlarına göre şilte veya levha formundaki teknik yalıtım malzemeleriyle gerçekleştirilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.