Kompresör Odası Ses Yalıtımı

Kompresör kabini veya ses izolasyonu yapılarak ses yalıtımı sağlanır.Kompresör odasını izole ederken kullanılan sünger yanmaz olmak zorundadır. Kompresörden gelen ısıdan dolayı süngerin yanmaz ve erimez olması gerekir.Bu yüzden yanmaz sünger kullanılmalıdır. Kullandığımız süngerler yanmaz sertifikalı süngerdir. Kompresör odasına ses yalıtımı yapılması gereklidir. Kompresörden çıkan gürültü rahatsız eder. Bu nedenle ses yalıtımı yapılarak bu sorun en aza indirilir.

Pistonlu kompresörlere göre vidalı kompresörler daha sessizdir. Pistonlu kompresörlerin çalışırken pistonların vuruntulu biçimde silindir içerisinde hareket etmesi daha gürültülü olmasına neden olur. Bu gürültüde ses yalıtımı ile giderilebilir.

Kompresör odasının etrafına ses izolasyonu yapılır. Kullanılan süngerler yanmaz olmalıdır. Kullandığımız süngerler sertifikalı ürünlerdir.

Kompresör Ses İzolasyonu;Kompresörlerde en çok rahatsız eden durum gürültü problemidir. Kompresörlerin yapısından dolayı bu ses olmak zorundadır. Ancak bu ses en aza indirilmeye çalışılmaktadır. Vidalı kompresörler, pistonlu kompresörlere oranla daha sessiz çalışmaktadır. Bunun sebebi pistonlu kompresörlerin çalışması esnasında pistonların vuruntulu bir şekilde silindirin içerisinde hareket etmesidir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir