Sinema Salonu Ses Yalıtımı

sinema salonu ses yalıtımı

Sinema salonu ses yalıtımı; dış mekanlardaki seslerin içeri gelmesi, içerdeki seslerin dışarıya gitmesi ve bunların en azami dereceye indirilmesi gereken alanlardan biriside sinema salonlarıdır. Genelde sinema salonları, Alışveriş merkezleri eğlence mekanları gibi aktivite alanların da konumlanmasından  dolayı ses yalıtımı üst düzeyde uygulanmalıdır.

Dışardaki insanların sinemadaki sesten etkilenmemelidir. kalabalık ortamlarda olan sinema salonlarına dışarıdan herhangi bir şekilde ses gelmemelidir. Sinemaseverler sadece izledikleri filmin sesini duymalıdır.

sinema salonu ses yalıtımı

sinema salonu ses yalıtımı

sinema salonu ses yalıtımı

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema salonu akustik ses yalıtımı  uygulamaları ile rahatsız edici, seslerin geçişinin engellenmesi için doğru bir duyum  ve ses yön veren taş yünü, strafor, cam yünü, piramit sünger gibi endüstriyel ses yalıtımı malzemeleri kullanılmalıdır. Isı yalıtımı uygulamaları ve yapı elemanlarının oluşturduğu uyum ve denge sayesinde gürültü sorunları ortadan kaldırılabilir. Yapı elemanları  sayesinde iletilen ses miktarı azaltılır ya da ortadan kaldırılır. Bu tarz çalışmalar ise sinema salonu ses yalıtımı uygulamalarıdır.

sinema salonu ses yalıtımı

sinema salonu ses yalıtımı

sinema salonu ses yalıtımı

Sinema salonu ses yalıtımı uygulaması yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Ses yalıtım malzemelerinin yapının dizaynı ile bütünleşmesi ve tasarım olarak uyumlu olmasıdır.

Sinema salonları için ideal kumaş kaplı ses yalıtım akustik panelleri, bir çok firma tarafından uygulanan önerilen ve ciddi izolasyon değerlerine sahip olan akustik malzemelerdir. Ses yalıtımı  yaşam alanlarındaki istenmeyen seslerin ve gürültülerin yalıtılması amacıyla daha kaliteli bir oluşturulması için ses yalıtımı gerekli bir uygulamadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.