Stüdyo Reji Kayıt Odası

Firmamız Stüdyo Reji Ve Kayıt Odası Ses Yalıtım Uygulaması Yapmaktadır.

DBA: İnsan kulağının en çok hassas olduğu orta ve yüksek frekansların özellikle vurgulandığı bir ses değerlendirmesi birimidir. Gürültü azaltılması veya kontrolünde çok kullanılan dBA birimi, ses yüksekliğinin subjektif değerlendirmesi ile de ilişkilidir.

Akustik Lamina Ses Yalıtım Camları;

  • Üçlü yalıtım camları daha iyi ses yalıtımı sağlar.
  • Üçlü yalıtım camı ünitelerinin gürültü kontrolü performansı, ikili yalıtım ünitelerinden daha iyi değildir.

Ses yalıtımının pratik yolu; cam kalınlığının artırılması ve özel amaçlı hazırlanmış yalıtım camı ünitelerinin kullanılmasıdır. İkili yalıtım camı ünitelerinde farklı cam kalınlıklarının seçilmesi veya camlardan birinin laminasyonlu olması gürültü kontrolüne katkı sağlar. Daha iyi gürültü yalıtımı için özel geliştirilmiş akustik laminasyonlu camların tek pano olarak veya yalıtım camı ünitesi bünyesinde kullanılması mümkündür. Cam kalınlığı ve kombinasyonu, gürültünün türüne ve şiddetine göre seçilmelidir.

Müzik Kayıt odası müzik stüdyolarında akustik ses yalıtımı ile yapıldığında ses geçirgenliği sıfırdır. Kayıt bölümü ve stüdyosu, profesyonel akustik mühendislik ile titizlikle hazırlanmıştır. Kayıt odası ve kontrol odası akustiği, müzisyenin kullandığı ekipmanın doğal sesini en doğru şekilde vermek , müzik aletinin ve insan sesinin tınısını mükemmel kaydetmek için tasarlanmıştır.

Kontrol odasında kullandığımız ekipmanlarımız analog kayıt doğallığını yakalamak amaçlı tüplü ekipmanlar ile donatılmıştır. Bununla birlikte modern ve değişen zamana ayak uyduran yeni nesil ekipmanlarla desteklenmiştir. Keskinler ses yalıtım  her geçen gün yenilenen müziğe ve değişen zamana uygun donanım ve müzik anlayışı ile hizmet sunmaktadır.

Kayıtlarınızın kaliteli mix ve masteringinde profesyonel yaklaşım ve ses ekibimizle, siz müzisyenlerin ve stüdyomuzdan hizmet alan kurumların, kişilerin ve kuruluşların istediklerini maksimum derecede elde etmelerini sağlamak birincil önceliğimizdir. Ayrıca stüdyomuzda aranjörlük ve müzisyenlik hizmeti de verilmektedir.

Ses Geçiş Kaybı Tanımı Ve Uygulama Şekli; Ses yalıtımı uygulamaları sesin bir ortamdan dışarı çıkmasını, bir ortama girmesini veya her iki durumu da önleyen ses basınç seviyesini düşürmeye yarayan uygulamalardır. Hava yolu ile yayılan seslere karşı yapılır. Ses dalgaları hafif, boşluklu ve düşük yoğunluklu elemanlardan kolaylıkla, ancak yoğun ve ağır yapı elemanlarından daha zor (yüksek kayıpla) geçmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.