Stüdyo Akustik Yankı Yalıtımı

Stüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyo ses Yalıtım, ev stüdyolarından profesyonellere kayıt stüdyoları ve uygulama odaları için ses yalıtım sistemlerinin tasarımı ve tedariğinde çok deneyimliyiz. Stüdyo ses yalıtımı özellikle yayın işlemleri ile uğraşan sektörlerde birbirine oldukça yakın durumda bulunan stüdyolarda aynı anda farklı çekimler yapabilmesi için sıklıkla kullanılmaktadır.

Aynı vakitlerde gerçekleşen çekimler sırasında ortaya çıkan yüksek seslerin diğer çekim yapan alanı etkilememesi amacıyla yalıtım yapılması zorunludur. Aksi takdirde tek seferde yalnızca bir çekim yapılabilir, bu durum da yayıncılık sektörünü sekteye uğratır.

stüdyo ses yalıtımı

stüdyo ses yalıtımı

Öncelikle sağlam bir yapıya sahip olmanız harika bir başlangıç. Ses yalıtımının en önemli kurallarından biri, havadaki sesin kütle tarafından engellenmesidir. Bu nedenle, bir malzeme ne kadar ağır ve yoğunsa, sesin içinden geçmesi o kadar zor olur. Yapınız, başlamamız için şimdiden iyi bir kütle ekleyecek, ona çok daha fazlasını ekledikten sonra, gerçekten harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

stüdyo ses yalıtımı

stüdyo ses yalıtımı

Ses yalıtımı istenmeyen gürültü ve seslerin engellenmesi için yapılan uygulamalara denir. Ancak akustik sesler için yapılacak ses yalıtımı ortamdaki sesin kalitesini arttırmak eko, yankı gibi problemleri saf dışı etmek amaçlı yapılan uygulamalardır. Stüdyo ses yalıtımı sesi engellemekten çok düzenini sağlamak için yapılır. Akustik düzenlemede kullanılan malzeme olarak akustik paneller, akustik süngerler, ahşap paneller, ses yalıtım malzemeleri kullanılır.

stüdyo ses yalıtımı

stüdyo ses yalıtımı

Akustik düzeni sağlamak adına kullanılacak malzemeler ile ses izolasyonu sağlayacak malzemeler farklıdır. Akustik düzenlemelerde genellikle ortam akustiğinin ses kalitesini arttıracak akustik ses yalıtım panelleri ve akustik süngerler kullanılmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.