Akustik Reji Kayıt Odası

Reji odası ses yalıtımı; akustik ses düzenleme eko ve yankı engelleme uygulamalarıyla birlikte ses izolasyonu hizmeti vermekteyiz .Bazı büyük stüdyolarda ışık reji ve kamera kontrol, hatta resim kayıt da bu odada bulunabilir. Reji odasında stüdyoda bulunan kameralar için birer monitör bulunur.

reji odası ses yalıtımı

reji odası ses yalıtımı

Ayrıca banttan okunacak her görüntü için bir monitör, dışarıdan yapılan bağlantıları görmek için birer monitör, alt yazı cihazının monitörü ve çıkışı seyretmek için monitör ve yayını seyretmek için de televizyon monitörü bulunur. Bu nedenle monitör sayısı oldukça fazladır ve bir kumanda odası olarak ilk gören üzerinde etkili bir izlenim bırakır.

reji odası ses yalıtımı

reji odası ses yalıtımı

Reji Odası Ses Yalıtımı

Reji odasının önemi büyüktür. Bu mekanda ses izolasyonu ve ses yalıtımı yaptırılması son zamanlarda önem kazanmıştır. Bunun için sorunun kaynağına ses yalıtım uygulaması yapılır.

1- “Oda ses izolasyonu” yani ses kesici ürünler; Bondex sünger, süngerpan, bariyerli sünger, epdm ses bariyeri, bariyerli akustik sünger ile sesin kaynağında yalıtılması.
2- “Hacim Akustiği” yani sesin oda içinde dengeli bir şekilde dağılmasını sağlanması, yankıdan kaynaklı sorunların önüne geçilmesi. Bunu ses yutucu ve ses yansıtıcı malzemeler; akustik kumaş kaplı panel, akustik ahşap panel, dekoratif süngerler, yüzer tavan ile sağlıyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir