Soğutma Chiller Grubu Ses Yalıtımı

Soğutma Chiller Grubu Ses Yalıtımı

Soğutma chiller grubunuzdan gelen sesler rahatsız edici olabilir. Günlük yaşantınız ve iş hayatınızda olumsuz yönde gürültüye maruz kalmamak adına soğutma chiller grubu ses izolasyonu uygulamaları yapmaktayız. Önceliğimiz cihazlarda performans düşüklüğüne , verim kaybına ve doğal çalışmasına engel olmadan uygulama işlemlerinin yapılmasıdır.

soğutma chiller grubu ses yalıtımı

soğutma chiller grubu ses yalıtımı

Soğutma chiller grubu ses yalıtımı, kuru soğutucular ve hava kondansatörleri çok yaygın gürültü sorunları kaynağıdır. Ne yazık ki, maliyetli olan ve sistem verimliliğini azaltabilecek etkisiz gürültü kontrol önlemlerinin kurulması da yaygındır. En iyi gürültü azaltma yöntemini belirlemek için basit bir süreç vardır.

Soğutma chiller grubu ses yalıtımı; ses dalgası gelişi güzel bir spektrumda yer alıyorsa, ya da diğer bir değişle istenmeyen bir ses ise buna “gürültü” adı verilir. İnsan sağlığı ve konforu üzerinde çok olumsuz etkileri olan gürültü, işitme hasarlarının yanı sıra, vücut aktivitesinde kan basıncının artması, kasların istem dışı kasılması gibi fizyolojik tesirler, huzursuzluk sinirlilik gibi psikolojik tesirler ve iş veriminin düşmesi gibi performans tesirleri olan çok önemli bir olgudur. Ses izolasyon malzemeleri; epdm bariyeri; yanmaz akustik sünger, süngerpan gibi ses yalıtım malzemeleri uygulamasını yaparak bu gürültüye son verebilirsiniz.

soğutma chiller grubu ses yalıtımı

soğutma chiller grubu ses yalıtımı

Cihazlar konumu , gürültüden rahatsız olan bölgeye uzaklığı , ve desibel seviyesi çok önemlidir. Yapılacak chiller soğutma grubu ses yalıtımı , soğutma kulesi ses yalıtımı , klima dış üniteleri ses yalıtımı, ses izolasyon malzemeleri ile uygulama yapılmalıdır, işlemi bu doğrultuda projelendirilecek , dizayn edilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.